Bitcoin Alternatifi En İyi 3 Kripto Para

Bitcoin Alternatifi En İyi 3 Kripto Para

Bitcoin, kripto para dünyasının öncüsü olarak bir devrim yarattı. Merkeziyetsiz bir finansın ilk adımı olan Bitcoin, 2009 yılında sahip olduğu altyapı ve getirdiği yeniliklerle, kripto para ekosistemini ortaya çıkardı. Bununla birlikte, Bitcoin’in teknik altyapısı, bugün yetersiz kalıyor. Bu da, Bitcoin ağına göre önemli yenilikler ortaya koyan alternatifleri ortaya çıkardı. Bitgesell, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV bunlar içinde yer alıyor.

Bitgesell

Bitcoin kod tabanı üzerine inşa edilmiş olan Bitgesell, 2020 yılında Emma Wu tarafından geliştirildi. Bir Bitcoin çatalı olarak değerlendirilebilecek Bitgesell, 21 milyon sınırlı arza sahip bir kripto para. Bitcoin’e göre ciddi farklar içeren proje, en önemli Bitcoin alternatiflerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bitgesell, Bitcoin’de 4 yılda bir gerçekleşen yarılanmanın, her yıl gerçekleştiği bir kripto para. Bu durumun nedeni ise, Bitgesell ekibinin Bitcoin’in yarılanma süresinin ideal olmadığını düşünmesi. Son BTC üretiminin, Bitcoin’i bir dijital altın haline getireceğini düşünenlerin sayısı fazla. Bununla birlikte, son Bitcoin madenciliği 2140 yılında yapılacak. Bu da oldukça uzun bir süre. Bitgesell projesi, her yıl yarılanma gerçekleşmesi ile, 2054 yılında son coin’in üretileceği bir proje. Bu yönüyle, Bitgesell 32 yıl içinde bir dijital altın olabilir.

BGL’nin diğer bir avantajı da, blok boyutlarının Bitcoin’e göre çok küçük olması. Bitcoin’de bir blok 4 MB olurken, BGL’de bu boyut 0.4 MB. Bu da, Bitgesell ağının Bitcoin’e göre çok daha küçük olmasını sağlıyor. Bu durum, BGL işlemlerinin daha hızlı olmasını sağlarken, madenciliği de daha kolay hale getiriyor.

Kripto paranın değerinin korunmasında, deflasyonist yapı çok önemli. Bitgesell projesinde, işlem ücretlerinin yüzde 90’ının yakılması ise, bu yapıyı sağlıyor. Bitgesell holderlarının, BGL’lerini tutmalarına yönelik teşviklerin yer aldığı ağ, en önemli BTC alternatiflerinden. Madencilik sürecinin, BTC madenciliğine göre çok daha düşük enerji tüketimi içermesi, BGL madenciliğini daha kârlı bir hale getiriyor.

Bitcoin Cash

BCH simgesi ile işlem gören Bitcoin Cash, Bitcoin blokzincirinden 2017 yılında ayrılan bir çatal. Bitcoin Cash’in getirdiği yenilikler ise, işlemlerdeki yavaşlığın azaltılması oldu. Bitcoin Cash’de blok boyutları üzerindeki limit kaldırılılarak işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesi sağlandı. Blok boyutundaki 1 MB’lık kapasite, Bitcoin Cash ile 8 MB seviyesine yükseldi. Bitcoin Cash ilk çıktığı dönemde, her Bitcoin sahibine aynı miktarda BCH verilmiştir. Hızlı bir onay mekanizması inşa edilen Bitcoin Cash ağı, kısa sürede ilgi gördü ve BCH birçok borsada listelendi. Ancak Bitcoin Cash, hedeflediği yaygın kullanım alanına erişemedi.

Bitcoin SV

Bitcoin alternatifi kripto paralardan bir diğeri de Bitcoin SV’dir. 2018 yılında tanıtılan Bitcoin SV, bir hard fork ile ortaya çıktı. SV, Satoshi’s Vision, yani Satoshi’nin Vizyonu anlamına gelen bir ifade. Bu anlamda Bitcoin SV, Bitcoin’in orijinal ilkelerine sadık kalmayı hedefleyen bir kripto para olarak geliştirildi. BSV simgesi ile borsalarda işlem gören kripto para, çıktığı ilk dönemlerde ciddi bir ilgi gördü ve en değerli 25 kripto para içine girmeyi başardı. Ancak zaman içinde BSV, istenen popülerliği elde edemedi.

Bitcoin alternatifi kripto paralar incelendiğinde, Bitcoin SV ve Bitcoin Cash gibi coin’ler bir kenara bırakıldığında, en yenilikçi teknolojileri sunan ve 2020 yılında çıkarılmış Bitgesell, BTC’ye karşı en önemli aday olarak öne çıkıyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Evden Eve Nakliyat İstanbul Firmaları

Evden Eve Nakliyat İstanbul Firmaları

Kuyumcu Malzemeleri Nereden Temin Edilir?

Kuyumcu Malzemeleri Nereden Temin Edilir?

En Güzel Çiçek Çeşitleri Hangileridir?

En Güzel Çiçek Çeşitleri Hangileridir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir