Dış Cephe Kaplaması

Dış Cephe Kaplaması

Dış cephe mantolama ile iç kısımda ortaya çıkan sıcaklık değeri bu yolla korunabilir. Böylece yazın ve kışın aynı sıcaklık değeri ortaya çıkar.

Dış cephe mantolama ile binaların dış yüzeyi bir izolasyonla kaplanmış olur. Bu alanda mantolama hem içten hem de dıştan yapılır. Ancak genelde dış yüzeyden yapılan bir işlem bu alanda ön plana çıkar. Dış cephenin diğer adı ısı yalıtımıdır. Bu yolla özelikle kışın enerji tasarrufu sağlanmış olur. Çok fazla kombi yakmaya bile gerek duymazsınız. Bu da size doğrudan tasarruf edilen enerji olarak geri döner.

Binalara Mantolama İşlemi

Mantolama genellikle binalara uygulanan bir işlemdir. Özellikle yüksek binalar için bu işlem ön plana çıkar. Söve denilen bir yapı sistemi ile bu işlem yapılır. Sadece alanında usta olan kişiler tarafından uygulanır. Bu sistem sonucunda yazın ve kışın kombi ve klima çalıştırma süreci yarı yarıya düşer. Bu alanda özellikle çift kata varan bir yalıtım uygulaması ön plana çıkar. Çift katmanlı bir yapı eğer burada uygulanırsa ısı geçirgenliği en aza iner. İçeriye özellikle hava akışı çok fazla olmayacağı için bu durum doğrudan dışarıdan içeriye soğuk hava girişini engeller. Böylece enerjiden yüksek oranda tasarruf sağlamış olursunuz. Dış cephe kaplama malzemeleri ile yoğun olacak şekilde bir işlem uygulanır ve izolasyon işlemi tamamlanmış olur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Terea

Iqos Terea

Daha Şık Duvarlar İçin Duvar Kaplama

Daha Şık Duvarlar İçin Duvar Kaplama

Mutfak Ekipman Çeşitleri

Mutfak Ekipman Çeşitleri

Kış Lastiği Fiyatları 2021

Kış Lastiği Fiyatları 2021

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir