İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere aile birleşimi vizesi, İngiliz vatandaşı kişilerle evlilik yapıp, İngiltere’de yaşamak isteyenlerin başvurduğu bir vize türüdür. Oldukça karmaşık bir sürece sahip olan vize işlemleri için firmamızdan profesyonel destek talep edebilirsiniz.

İngiltere aile birleşimi vizesine başvuru yapmak için koşullara uygunluk sağlamak ve başvuru sürecinde hatasız evrak teslimi yapmak için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız bulunmaktadır. Peki evlilik amacı ile İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin başvuru sırasında tamamlamak zorunda olduğu evraklar nelerdir ve vize başvurusunda bulunmak için aylık gelir ne kadar olmalıdır, sorularının cevabı şöyle yanıtlanabilir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere aile birleşimi vize türüne başvuru yapmak için gerekli olan evraklar:

  • Minimum 2 sayfası boş en çok 8 yıllık pasaport
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Diğer evliliğin bittiğine dair yazılı belge
  • Aile birleşimi harç ücretinin ödendiğine dair belge
  • Banka hesap dökümü
  • Altı ay içinde çekilmiş en az 3 adet biyometrik fotoğraf
  • İngiltere’de kalmak için izin belgesi
  • Türkiye’de taşınmazı bulunanlar için taşınmaz belgesi

İngiltere aile birleşimi vizesine başvuru yaparken bu evrakları başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Fakat bunlara ek olarak, İngiltere aile birleşimi sınavı olarak adlandırılan başkonsolosluğun uyguladığı sınava girmek zorunludur. Bu sınavdan ise İngilizcenizin B1 seviyesinde olduğunu kanıtlayan bir sonuç almanız gerekir.

İngiltere Aile Birleşimi İçin Aylık Gelir Ne Kadar Olmalı?

Aile birleşimi vizesinin kabul edilmesi için tarafların sahip olması gereken finansal varlık düzeyleri İngiltere İç İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bakanlığın belirlediği kriterleri karşıladığınızı ise, sahip olduğunuz taşınmaz kayıtları, hisse senetleri, sabit gelirler ve şahsi kazanç belgeleri ile kanıtlayabilirsiniz.

İngiltere aile birleşimi ve diğer İngiltere vize başvuru süreçlerinde firmamızın profesyonel hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Amerika Son Dakika Haberleri

Amerika Son Dakika Haberleri

Osgb Nedir? Osgb Görevleri Nelerdir?

Osgb Nedir? Osgb Görevleri Nelerdir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir